Курсовий проект - СТО Магазин - файл ????????? ??????? ???????.docx

Курсовий проект - СТО Магазин
скачать (1363.5 kb.)
Доступные файлы (3):
??????? ???????.bak
??????? ???????.dwg
????????? ??????? ???????.docx428kb.13.12.2010 10:04скачать

????????? ??????? ???????.docx

Міністерство освіти і науки України

Державний вищий навчальний заклад

«Чернівецький політехнічний коледж»

Пояснююча записка

до курсового проекту

спеціальності: 5.06010101

«Будівництво та експлуатація будівель і споруд»

на тему:

«СТО магазин»
Підготував:________Іванків Д. В.

Перевірив:__________Куликовська Н. Б.

Чернівці - 2010

ЗМІСТ

Вступ 3

1 Загальна характеристика умов будівництва 5

2 Генеральний план 6

3 Об’ємно-розпланувальне рішення 7

4 Архітектурно-конструктивне рішення 9

5 Оздоблення 14

6 Інженерне обладнання 16

Список використаної літератури 20
Вступ

Сучасне індустріальне будівництво ведеться на базі розвинутої мережі заводів-виробників, направлених на будівельні площадки, підготовлені до монтажу збільшених елементів будівель до 50 тонн, у відповідністю з вантажопід’ємністю монтажних кранів. Значана частина промислових будівель зводиться по типовим проектам. Типізація заклечається в постійному відборі найбільш універсальних для даного періоду об’ємно-планувальних і конструктивних рішень, що дають найбільший економічний ефект в будівництві і експлуатації будівель і споруд. Сучасні типові будівлі і споруди відрізняються від попередніх тим, щ вони уніфіковані – підготовлені методом будівельної індустрії. Уніфікація проводиться способом прийняття найбільш економічних і універсальних елементів будівлі, відібраних у відповідності з можливостями заводів-виробників, простотою перевезення, монтажу і тому подібних критерій. Несущий каркас промислових будівель, як правило, сприймає значення усилення, виникаючих в зв’язку з перекриттям великих площадок, необхідних для розстановки великогабаритних машин, а також у зв’язку з значними, а деколи і динамічними навантаженнями, викликаних технологічним процесом. Тому несущі каркаси промислових будівель виконуються в вигляді рамних схем із особливо міцних матеріалів і залізобетона. Особливо ефективні конструкції, які містять несущі і огороджуючи функції.

Внутрішні конструкції – підлоги, перегородки, етажерки – образують окремі приміщення будівлі, площадки для установки і обслуговування апаратів і забезпечують доступ до них. В наш час для несущих будівельних конструкцій використовуються високоміцні сталі, а для огороджуючи все ширше – легкі метали і пластичні маси. Підвищення індустріалізації металевих конструкцій досягається шляхом їх типізації. Вибір того чи іншого матеріалу має відбуватись на основі економічного аналізу вартості будівництва з урахуванням місцевих матеріалів і ресурсів.

По об’ємно-планувальному рішенню промислові будівлі поділяють на одно-, і багатоповерхові. Багатоповерхові будівлі зводяться для виробництва з огранічення технологічними можливостями, з вертикальними технологічними процесами і в умовах стислої міської забудови. Пониження вартості будівлі може бути досягнуте її раціональним плануванням внутрішнім та зовнішнім оздобленням виробництво оптимальних конструкцій з врахуванням вигляду будівлі та умов її експлуатації використанням сучасних методів і прийомів виконання будівельних робіт , враховуючи досягнення науки і техніки.

В цей час Україна переживає глибоку кризу і коштів на будівництво не вистачає, без яких будівництво не може відповідати високим стандартам, тому наше завдання полягає в тому, щоб відшкодувати шляхи поліпшення і вирішення ряду технічних та економічних питань. Перед проектним інститутом на Україні і в усьому світі ставиться завдання широкого масштабу і якщо ці завдання і проблеми не будуть вирішуватись, то така важлива галузь промисловості як будівництво просто занепаде.

Змн.

Лист

документу

Підпис

Дата

Аркуш

5

КП№2 5.06010101 431 2010

Розробив

Іванків Д. В.

Перевірив

Куликовська Н. Б.

Федоренк

СТО магазин


Літ.

Акрушів

19

МОНУ ДВНЗ ЧПК

431

1 Загальна характеристика умов будівництва

СТО магазин запроектований для будівництва в м. Суми.

Проект розроблено у відповідності з вимогами нормативних документів СНіПів та ДБНів по проектуванню і будівництву. Магазин призначений для продажу автомобілів, а також для ремонтних робіт автомобівлів, введення їх в експлуатацію.

Будівля відноситься до:

ІІ-го класу вогнестійкості;

ІІ-го класу довговічності.

Характеристика району будівництва:

м. Суми відноситься до ІІ-гої кліматичної зони України;

Розрахункова мінімальна зимова температура повітря - -8°С;

Нормативний вітровий тиск 12,5 м – 36 кгс/м29(380Н/м2)

Нормативна вага снігового покрову - на 1 м2 – 1200 кН/м2

Розрахункова глибина промерзання ґрунту – 0,7 м.

Розрахункова сейсмічність площадки будівництва становить 6 балів.

Інженерно-геологічні умови площадки звичайні. Ґрунти в основі - суглинки.

Ґрунтові води в період вишукувань не зустрінуті.

Рельєф місцевості спокійний.

2 Генплан

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

6

КП№2 5.06010101 431 2010

Ділянка під будівництво магазину запроектована в м. Суми в районі з середньою поверховою забудовою. Рельєф будівельного майданчика спокійний. Має незначний ухил в східному напрямку. Розташування споруди вирішено з урахуванням протипожежних і санітарних розривів, під'їзних шляхів.

Уся територія навколо магазину огороджується, та по всій вільній території навколо цеху укладається керамічна плитка.

Біля магазину існують раніше запроектовані адміністративна будівля, склад, пункт КПП, трансформаторна підстанція, охоронний пункт. На території також існують житлові будівлі та торговий центр. Проектування магазину вирішено в цьому місті через близькість через існування раніше тут складу, що дозволяє зберігати в ньому запчастини.

Вертикальне планування вирішено шляхом проектних точок, червоних і чорних відміток, з урахуванням природних умов. Червоні відмітки винайдені геодезичними приладами – теодолітом та нівеліром. Чорні відмітки винайдені від червоних відміток. Стік атмосферних вод з території, організований по проїжджій частині доріг в напрямку природного ухилу ділянки. На ділянці проведено планування території. Вся вільна від забудови і дорожнього покриття територія з метою збереження верхнього шару ґрунту озеленюється трав'яним газоном, насадженням кущів, листяними та хвойними деревами, декоративними деревами.

Джерелом шуму для будівлі являються вулиці. Для захисту від проникання шуму, проектом передбачено посадка навколо споруди хвойних і листяних декоративних дерев.

Ширина проїжджої частини від 6м до 8м. Покриття доріг асфальтоване.


З Об'ємно - планувальне рішення

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

7

КП№2 5.06010101 431 2010

СТО магазин в плані має прямокутну форму з розмірами в осях «1»-«8» – 42м.; в осях «А»-«Г» – 27м і висотою будівлі 5,75м. Будівля одноповерхова – каркасна.

На першому поверсі знаходиться: вітрини, майстерні, цехи, склад для запчастин, охоронний пункт, касир, електрощитові, чергові, приміщення для відпочику, санвузол, коридор і приміщення для торгівлі запчастинами.

В даному проекті дотримані вимоги до зон адміністративних та виробних приміщень.

Прийняті проектом розміщення приміщень, входів та аварійних виходів у будинку відповідають функціональним технологічним умовам експлуатації будівлі.

Експлікація приміщень:

Таблиця №1

Поз.

Назва приміщення

Площа, мІ

1

Вітрини

312,75

2

Майстерня по установці додаткового обладнання

105,21

3

Моторний цех

155,49

4

Ходовий цех

103,48

5

Склад для запчастин

64,67

6

Цех для покраски

99,93

7

Охорона

24,97

8

Касир

24,86

9

Електрощитові

6,37

10

Чергові

7,64

11

Приміщення для відпочинку

39,52

12

Санвузол

6,44

13

Коридор

88,79

14

торгівельна площа

48,87

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

8

КП№2 5.06010101 431 2010

Техніко – економічні показники будівлі

Табл. №2

Найменування показників

Один. вим.

К-сть

Будівельний об’єм будівлі

м3

8935,5

Площа забудови

м2

3536

Загальна площа

м2

1554

Корисна площа

м2

561,39

Робоча площа

м2

992,61

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

9

КП№2 5.06010101 431 2010

4 Архітектурно - конструктивне рішення

Конструктивна схема магазину вирішена каркасна з 3-ма прольотами по 9м і 7 кроками по 6 м з балками на які опирають збірні з/б плити покриття, що відіграють роль жорсткої діафрагми. Всі прийняті конструктивні рішення відповідають вимогам діючих нормативних документів, СНіПів та ДБНів.

Стійкість будівлі при дії сейсмічних навантажень забезпечуються за рахунок каркасу, що відіграє роль жорсткої діафрагми та зовнішніх стін.

Фундаменти

Фундаменти прийняті монолітні залізобетонні стаканного типу на яких згідно проекту влаштовуються монолітні залізобетонні фундаментні балки, на яких опираємо цегляні стіни. Фундаментну подушку влаштовуємо на глибині 2,6 від рівня землі. Розхід бетону на одну плиту – 3,5м3. Розхід бетону на одну монолітну фундаментну балку становить 0,7м3 та має масу 2,5тонн

Для захисту конструкції від ґрунтової вологи проектом передбачено горизонтальну гідроізоляцію. Горизонтальна обмазочна гідроізоляція АКВАФІН -2К компанії SCHOMBURG Германія -2мм. Навколо будівлі влаштовуються вимощення, та покриття з нахилом 0.03 від будівлі.

Колони і балки

Колони запроектовані монолітні залізобетонні. Балки, які влаштовуємо по консолях колон прийняті монолітні залізобетонні. Розхід бетону на одну колону крайніх рядів – 0,39м3, а середніх рядів – 0,42м3. Маса одної колони становить 0,9 тонн.

Стіни

Зовнішні огороджуючі стіни запроектовані з цегли силікатної розміром 88*120*250мм М-50 на цементно-піщаному розчині М-50. Кладка – багаторядна з повним заповненням швів.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

10

КП№2 5.06010101 431 2010

У зимових умовах кладку необхідно виконувати з додаванням у розчин добавок , що забезпечують твердіння при від'ємних температурах.

Кладка стін повинна відповідати другій категорії, з застосуванням однорядної "ланцюгової" перев'язки. Не допускається виконання кладки в "пустошовку". Горизонтальні й вертикальні шви повинні заповнюватися розчином цілком, товщина швів кладки повинна становити: для горизонтальних швів - 12мм, для вертикальних - 10мм.

Не варто застосовувати при кладці розчини, що втратили свою активність у результаті тривалого зберігання.

Для кріплення віконних блоків, у стінах закласти дерев'яні антисептовані пробки розміром 120x120x65 мм через 750 мм по висоті, (не менш двох з кожного боку прорізу). Між дерев'яною поверхнею столярних виробів та цеглою прокласти шар толю, а шви проконопатити смоленим клоччям або задути пастою що ущільнює.

Поміж верхом перегородок та перекриттям зазор в 20-30мм ущільнити вапняним розчином складом 1:4.

Зовнішні огороджуючі конструкції – цегляні 380 мм.

Внутрішні огороджуючі конструкції – цегляні 380мм.

Перегородки – цегляні товщиною 120мм.

Перегородки

Перегородки виконувати з цегли М50 на цементно-пісчаному розчині М50, товщ. 120 мм, армувати арматурою 2Ф 4 Вр-400 в горизонтальних швах з кроком 675 мм по висоті.

Перегородки кріпити до залізобетонних плит та залізобетонних рам за допомогою встановлених з двох сторін металевих прокатних кутників пристрілених дюбелями ДГП 4.5/50 згідно з вимогами "інструкцій" по застосуванню будівельного пістолета ПЦ-52-1.

Перегородки кріпити до цегельних стін за допомогою встановлених з двох сторін арматурних стержнів ф10 А-400 з кроком 250 по висоті стін.

Під перегородки по ґрунту товщ. 120:65 мм виконати бетонну підготовку товщиною 300мм. та виконати горизонтальну гідроізоляцію з цементно-піщаного розчину складу 1:2.

Плити перекриття

Плити перекриття збірні залізобетонні, які укладається по монолітних балках. Розхід бетону на 1 плиту перекриття – 0,62м3. Маса однієї плити становить 1,5 тонн.

Покрівля

Покрівля запроектована із 4 шарів руберойду.

Сходи

Вхідні сходи виконані із монолітного бетону класу В-7,5 і складаються із сходового маршу (розмірами сходинок 150300мм) та сходової площадки, яка також виконується із монолітного бетону класу В-7,5

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

11

КП№2 5.06010101 431 2010

Елементи прорізів

Таблиця №3

Поз.

Найменування

Кіль-кість

Висота

мм

Ширина

мм

Площа

м2

Примітка

1

2

3

4

5

6

7

Вікна

Вік1

Віконний блок
1600

1200

1,92

Індивідуальні металопластикові

Двері

Д1

Дверний блок

5

2200

1200

3,256

Індивідуальні металопластикові двохдверніПродовження таблиці №3

Д2

Дверний блок

10

2200

900

1,98

Індивідуальні металопластикові міжкімнатні

Д3

Дверний блок

2

2200

900

1,98

Індивідуальні металопластикові двері з вікном

Д4

Дверний блок

1

2200

2560

5,632

Індивідуальні металопластикові вхідні двохдверні

Д5

Дверний блок

1

2000

1500

3

Індивідуальні металопластикові вхідні двохдверні

Д6

Дверний блок

1

2200

900

1,98

Індивідуальні металопластикові вхідні

В1

Ворота

5

2500

3200

8,487

Ворота на автоматичному підіймальнику (вверх)

Вітрини

Вітрина1

вітрини

2

1600

5600

8,96

Вітрини індивідуальні

Вітрина2

Вітрини

1

1600

4700

7,52

Вітрини індивідуальні


Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

12

КП№2 5.06010101 431 2010

Специфікація збірних залізобетонних елементів

Таблиця №4

Поз.

Найменування

Кіль-кість

Висота

мм

Ширина

мм

довжина

м2

Примітка марка

Плити перекриття

П 2

Плита перекриття середніх рядів

42

300

1470

8970

ПНС-15

П 1


Плита перекриття крайніх рядів

42

300


1470


8970


ПНС-15
Підлоги

Изм.

Лист

докум.

Подпись

Дата

Лист

13

КП№2 5.06010101 431 2010

Конструкція підлог призначається в залежності від призначення приміщення. Передбачені такі види підлог: паркетні, ламінатні, підлоги з керамічної плитки. В санвузлах підлоги влаштовуються на 20 мм нижче рівня підлоги прилеглих приміщень.

Експлікація підлоги

Таблиця №5

прим.

Тип підлог

Схема підлоги

Елементи підлоги

Площа

1

2

3

4

5

1,7,8,10,11,12,13,14

1 1. керамічна плитка

 2. цем.-піщ. Стяжка

 3. гідроізоляція

 4. утеплювач ROCKWOOL

 5. цем.піщ. стяжка

 6. гравійна суміш

 7. грунт

465,05

9

2 1. дощатий настил

 2. цем. –піщ. Стяжка

 3. гідроізоляція

 4. утеплювач ROCKWOOL

 5. цем.піщ. стяжка

 6. гравійна суміш

 7. грунт

6,37

2,3,4,5,6

3 1. мозаїчний бетон

 2. гідроізоляція

 3. утеплювач ROCKWOOL

 4. цем.-піщ.стяжка

 5. гравійна суміш

 6. грунт

528,78


Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

14

КП№2 5.06010101 431 2010

5 Оздоблювані роботи

Зовнішні роботи:

Зовнішні стіни запроектовано оштукатурити, шпаклювати та зафарбувати водоемульсійною фарбою

Вимоги до штукатурки:

товщина – 7-25мм - поліпшена

водопоглинання ? 0,5кг / (м2 * год0,5),

морозостійкість ? 76 циклів

Внутрішні роботи:

Оздоблення внутрішніх стін та перегородок здійснюється вирівнюванням за допомогою поліпшеної штукатурки, шпаклівки, шліфування та фарбування на основі водоемульсійної фарби.

Стеля запроектована рівна, на стелю наноситься шар шпаклівки та фарбується водоемульсійною фарбою у білий колір

Санвузли оздоблюються за допомогою облицювально-керамічної плитки, яка укладається на висоті 1,4м, а з висоти 1,4 до стелі – водоемульсійною фарбою.
Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

15

КП№2 5.06010101 431 2010

Відомість внутрішнього оздоблення

Таблиця №6Номер приміщ.
Вид оздоблювальних елементів

Стеля

Площа (м2)

Стіни

Площа (м2)

Низ стін

Площа (м2)

1

2

3

4

5

6

7

8

1

1-14

Шпаклювання, водоемульсійне пофарбування


1544

Штукатурка,

Шпаклювання, водоемульсійне пофарбування

863,37

-

-

2
-

-

Штукатурка,

шпаклювання, з висоти 1.4м – водоемульсійне пофарбування

32,2

Штукатурка, шпаклювання, укладання керамічної плитки

32,2

Изм.

Лист

докум.

Подпись

Дата

Лист

16

КП№2 5.06010101 431 2010

1.6 Інженерне обладнання

В запроектованому магазині джерелом тепла служать існуючі теплові мережі.

Теплоносій – вода з температурою 85-500С. Нагрівальні прилади – радіатори “FLORIDA”. Система опалення – однотрубна горизонтальна з нижнім розведенням трубопроводів по кожному поверху. Система опалення монтується із метало пластикових труб d15-25м. Трубопроводи прокладаються відкрито над підлогою та в підлозі.

Вентиляція – примусова, природна та механічна. Приплив в приміщення та коридори від системи П-1. Витяжка здійснюється канальними вентиляторами, місцевими витяжними системами. Витяжні системи загально-обмінної вентиляції передбачаються для витяжки із виробничих приміщень. Передбачаються також місцева вентиляція від технологічного обладнання. Припливна вентиляція проектується в об’ємі компенсуючим загально-обмінну витяжку. Повітропроводи вентиляційних систем виконуються із тонколистової покрівельної сталі по ГОСТ 19904-74. Повітропроводи вентсистем заземлюються шляхом з’єднання в безперервний зв'язок.

Проект водозабезпечення виконаний на основі СНіП 2.04.01-86. В проекті прийнята об’єднана система господарсько-питного водопроводу. Вода подається до технологічного обладнання, санітарних приладів. Для обліку холодної води передбачено лічильник холодної води ,який встановлено в сухому доступному місці, в приміщенні водозабезпечення.

Зовнішнє пожежогосіння передбачається від існуючих гідрантів по водопровідній мережі та пожежного резервуару. Внутрішня водопровідна мережа монтується із водопровідних труб по ГОСТ 3262-89*.

Проект каналізації будівлі виконаний на основі СНіП 2.04.01-86. передбачена система господарсько-фекальної каналізації. Господарсько-побутова каналізація передбачає відвід стоків від умивальників, санвузлів в зовнішню мережу. Внутрішня система монтується із чавунних каналізаційних труб d50-100мм.

Зовнішній водопровід підключається до існуючої мережі водопроводу.

Електричне освітлення

Проектом передбачено влаштування мережі робочого аварійного освітлення приміщень магазину.

Изм.

Лист

докум.

Подпись

Дата

Лист

17

КП№2 5.06010101 431 2010

В якості ввідного пристрою прийнято вводно-розподільний пристрій серії ВРУ 96(97) З автоматичними вимикачами і вузлом обліку електричної енергії.

Групову мережу електричного освітлення виконати проводом ПУНП по стінах і перекриттю сховано під шаром штукатурки.

Лінії групової мережі до світильників і розеток повинні бути трьох провідними починаючи від щитка (фазний, нульовий робочий, нульовий захисний провідники).

На групових лініях, які живлять штепсельні розетки передбачено встановлення розеток з захисним пристроєм.

Прилад пожежної сигналізації підключити до ВРП кабелем ВВГ 3х1.5мм2

Через будівельні конструкції провода прокласти у відрізках із пластикових труб. Відстань між трубами і стінами а також між проводами і трубою ущільнити незаймистим матеріалом (цементний розчин).

Керування світильниками робочого освітлення за допомогою вимикачів.

Світильники евакуаційного та аварійного освітлення повинні мати знак, який відрізняє їх від світильників робочого освітлення.

Всі металічні частини електрообладнання і світильників, які в нормальних режимах не знаходяться під напругою необхідно занулити приєднавши до нульового захисного провідника мережі.

Провадження робіт в зимовий час

Проект розроблений для ведення робіт в літніх умовах. Будівельні роботи в зимових умовах варто виконувати у відповідності з СНіП 2.02.01-83 і СНіП 3.03.01-87.

Изм.

Лист

докум.

Подпись

Дата

Лист

18

КП№2 5.06010101 431 2010

Вся кількість матеріалів, яка застосовується для кам’яної кладки в зимових умовах (камінь, розчин) крім наявності паспортів на них, повинна піддаватись систематичному контролю шляхом лабораторних іспитів.

Основні вказівки по виконанню будівельних робіт в зимовий час

1. Конструкції фундаменту дозволяється укладати тільки на не промерзлу основу ґрунту із захистом від промерзання.

2. Розрив у часі між завершенням планування основи та влаштуванням фундаментів не повинен перевищувати 1,5-2 години.

3. Засипку пазух варто виконувати тільки поталим ґрунтом після виконання обмащувальної горизонтальної та вертикальної гідроізоляції.

4. Кладку стін з цегли необхідно виконувати на розчині М75 при температурі повітря від -30С до -200С, а при температурі зовнішнього повітря нижче -200С вести на розчині М100.

5. Температура води для приготування розчину, повинна бути не вища 600С. Використання замерзлого і відігрітого в гарячій воді розчину забороняється. При температурі повітря нижче -150С, для забезпечення твердіння розчину варто застосувати хімічні добавки – поташ чи нітрат натрію, в кількості 5% від ваги води.

6. Міцність бетону залізобетонних сердечників у простінках повинна бути до моменту заморожування і відтаювання кладки не нижче 75% від проектної міцності. На період відтаювання і наступного твердіння кладки необхідно розвантажити простінки нижнього поверху, зведеного методом заморожування.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

19

КП№2 5.06010101 431 2010

7. Виконання внутрішніх штукатурних робіт дозволяється при температурі повітря не нижчою +50С, та при вологості поверхонь стін не більшою 8%, і при наявності вентиляції в приміщенні та при кладці, яка відтаяла, на глибину не меншою чим на половину товщини стіни.

Список використаної літератури

1. СНиП 4-80 “Правила производства и приёмка работ”, “Техника безопасности в строительстве”,М. Стойздат 1981г.

2. СНиП 2.03.04-84 “Строительные нормы и правила”, “Бетоные и железобетоные конструкции”,М.ЦИТП Госстрой 1985г.

3. СНиП 1.04.03-85 “Нормы производительности строительства предприятий, зданий и сооружений”, М. Стройздат 1985г.

4. Голышев А.Б., Полищук В.П., Харченко А.В., Рубенко И.И., “Проектирование железобетонных конструкций”, сравочное пособие, Киев Будівельник 1985р.

5. Канюка Н.С. и др. “Справочник по проектированию организации строительства”, Киев Будівельник.

6. ДСТУ БА 2.4-4-95 “Основні вимоги до робочої документації”, “Державний комітет України у справах містобудування” Київ 1997р.

7. А.Ф. Гаевой “Курсовое и дипломное проектирование”, М.Стройздат 1987р.

8. Шерешевський И.А. «Конструирование промышленных зданий и сооружений», Москва 2005р.
Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

20

КП№2 5.06010101 431 2010

Учебный материал
© bib.convdocs.org
При копировании укажите ссылку.
обратиться к администрации