Реферат - Вплив засобів масової інформації на світогляд сучасної людини - файл n1.doc

Реферат - Вплив засобів масової інформації на світогляд сучасної людини
скачать (215 kb.)
Доступные файлы (1):
n1.doc215kb.07.11.2012 02:06скачать

n1.docМіністерство освіти та науки, молоді та спорту

Національний технічний університет України

«Київський політехнічний інститут»

Факультет соціології і права

Кафедра політології, соціології та соціальної роботи
Реферат

на тему:

Вплив засобів масової інформації на світогляд сучасної людини

Виконала: Перевірив:

студентка V курсу Слушаєнко В. Є.

ФСП, групи СРм-71

Шилова Євгенія

Київ 2012

Зміст
Введення

  1. Позитивний вплив ЗМІ

  2. Негативний вплив ЗМІ

  3. Результати дослідження

Висновок

Список використаних джерел

ВВЕДЕННЯ
Мільйони газетних смуг щодня потрапляють до рук читачів. Хвилі сотень радіостанцій пронизують сьогодні ефір, доносячи до слухачів новини з будь-якого куточка нашої планети. Тисячі телевеж, десятки космічних супутників роблять нас свідками подій у різних країнах світу.

Значення друку, радіо і телебачення в сучасному світі переоцінити просто неможливо. Вони перетворилися на потужний інструмент впливу, охоплюючи своїм впливом безпрецедентне в історії кількість людей.

Більшість досліджень сучасності, прямо або побічно пов'язані з темою засобів масової інформації, присвячені проблемам підвищення ефективності ЗМІ, збільшення ролі ЗМІ в житті суспільства, їх впливу на світогляд окремої людини і цілого соціуму.

Американський дослідник Д. Смайт першим вивів положення про те, що «незалежних ЗМІ не може бути. Якщо розглядати ЗМІ в цьому аспекті, то можна побачити деякі протиріччя: в суспільстві прийнято вважати засоби масової інформації соціальним інститутом, що доносить до мас суспільно-значимі повідомлення, при цьому, ігноруючи аудиторію ».

Ще одна концепція, що приводиться Е. Фроммом - продукт ЗМІ - це послуга по забезпеченню контакту рекламодавця і потенційної рекламної аудиторії. Існує багато досліджень, які показують, що музичні трансляції збирають аудиторію більшу, ніж, наприклад, «новини». Отже, виникає більше станцій, які транслюють музичні програми і менше тих, які видають суспільно-політичну інформацію.

Французький соціолог П. Бурдьє стверджує, що медіа-корпорації, прагнучи до економічної ефективності вкладень, виробляють однотипні розважальні програми, серіали, шоу і т.п.

Критичних статей на задану тему можна знайти безліч. Виходячи з цього, напрошується висновок про те, що сучасні ЗМІ носять неоднозначний і суперечливий характер. Кожні володіють своїми достоїнствами і недоліками.

Мета роботи: вивчити вплив засобів масової інформації на свідомість людей і студентів нашого університету, зокрема.

Завдання:

Дослідити вплив ЗМІ на студентів нашого університету;

З'ясувати причину популярності тих чи інших фільмів, серіалів, програм і т.д.

Розглянути позитивне і негативне вплив ЗМІ на людину.

ЗМІ сьогодні - це найпотужніший чинник впливу на психічний стан людей. Поряд з сім'єю, школою і університетом система масової комунікації - найважливіший канал отримання інформації про суспільство і, отже, засіб його більш глибоко пізнання і вивчення.
1. ПОЗИТИВНИЙ ВПЛИВ ЗМІ
Навколишнє нас реальність знаходиться в постійному розвитку: нові знання і навички, нова інформація і нові події кожен день включаються або у вже створені раніше структури, або утворюють нові. Але не завжди ми маємо чітке уявлення про ту чи іншій галузі. Тоді на допомогу приходять ЗМІ. Вони висвітлюють різні актуальні суспільні проблеми, тим самим впливаючи на думки та поведінку людей, як у суспільстві, так і особистісно.

Найбільш поширеними інструментами ЗМІ є преса, телебачення, радіо, Інтернет і реклама. ЗМІ, через вплив на суспільство, впливають на кожну людину окремо, формуючи певні емоції та дії. Наприклад, існує чітко сформульоване громадську думку відносно таких глобальних загальнолюдських проблем, як запобігання екологічної катастрофи, термоядерної, біологічної війни і т.д.
Вплив преси
Друк (газети, тижневики, журнали, альманахи, книжки) придбала особливе місце в системі ЗМІ. Що вийшла з-під друкарського верстата продукція несе інформацію у вигляді надрукованого буквеного тексту, фотографій, малюнків, плакатів, схем, графіків та інших зображально-графічних форм.

І в цьому є свої «плюси».

Є можливість швидкого, оглядового ознайомлення з усім «репертуаром» повідомлень, включених в номер чи книгу. Завдяки цьому можна скласти загальне враження про зміст випуску. Крім того, у людини є можливість самому аналізувати інформацію.

Можна користуватися можливостями «відкладеного читання», після первинного ознайомлення залишити матеріал для уважного і детального прочитання у час і в підходящому місці.

Все це можливо тому, що друковані видання легко мати «при собі» і звертатися до «вилучення» інформації у зручний час, не заважаючи оточуючим, і в обставинах, що не дозволяють або заважають слухати радіо або дивитися телепередачі (в поїзді, метро, ​​автобусі, літаку і т.д.). При цьому читання тексту і сприйняття образотворчого друкованого матеріалу проходить відповідно з бажанням (вибірково, в тому порядку, темпі і ритмі), яке встановлює сам читач. Він може звертатися до одного й того ж твору кілька разів, зберігати потрібне, підкреслювати, робити позначки на полях і т.п.

Вплив радіо
Найбільш характерною рисою радіомовлення є те, що носієм інформації в цьому випадку виявляється лише звук. Радіозв'язок дозволяє миттєво передавати інформацію на необмежені відстані. Крім того, радіо дуже популярне серед автолюбителів, оскільки немає можливості звертатися до друкованих видань і телебачення.

Радіо здатне створювати повноцінну звукову картину світу. Винахід різних способів запису звуку дозволяє широко використовувати можливості монтажу, відтворювати повністю або «цитувати» давно минулі передачі, і т.д.

Слухач радіо має можливість сприймати звук більш повно і глибоко, оскільки не відволікається від усної мови, музики, голосів життя, «не ділить» своєї уваги між звуком, і тим, що його супроводжує.

Відсутність відеоряду дозволяє слухачам проявити свої здібності «фантазування» уявного образу. Радіотеатр, читання художніх творів і передача літературно-музичних композицій дозволяють створювати за допомогою музики і тексту своє бачення персонажа, відповідне особовому характеру сприйняття художнього твору.
Вплив телебачення
Телебачення «народилося» на перетині можливостей радіо і кіно. Від радіо телебачення взяло можливість передавати сигнал за допомогою радіохвиль на далекі відстані - цей сигнал одночасно має звукову і відеоінформацію, яка на екрані телевізора в залежності від характеру передачі несе кінематографічний характер або ж характер фотокадру, схеми, графіка і т.д. На екрані телевізора може бути відтворений і друкований текст.

Як і на радіо, на телебаченні можлива організація оперативних передач як зі студії, так і з місця подій. Переваги ж такої передачі, в значно більшому «ефект присутності», оскільки інформація міститься в єдності звуко-і відеоряду. У необхідних випадках передачі робляться з акцентом або на звуковий ряд, або на відеоряд.

Основні функції телебачення:

1. Розважальна;

2. Інформаційна (повідомлення про факти, які є значущими для даної спільності);

3. Передача духовної спадщини, трансляція цінностей культури;

4. Виховна, заснована на прийнятих установках;

5. Рекреаційна та ін

Вплив Інтернету
Сьогодні на шляху розвитку комп'ютерних інформаційних технологій майже повністю відсутні будь-які бар'єри. Крок у крок з розвитком цієї великої інформаційної структури йде розвиток взаємозв `язаної з нею іншої системи - віртуальної реальності. Системи віртуальної реальності все більше виявляються задіяними в процесі життєдіяльності людини, а також всього суспільства.

Сьогодні інформаційно-комунікаційні технології надають безпрецедентні можливості також і для дитячого навчання і творчості. Інтернет все частіше і частіше стає бібліотекою знань не тільки для підлітків, але і для віх людей, які потребують отримання інформації. У всесвітній павутині з кожним днем додається тисячі людей. Інтернет-аудиторія зростає, підвищується рівень поінформованості в ті чи інші події, що, звичайно ж, позначилося на суспільстві. Мережа змінила структуру сучасного суспільства. Об'єднавши кожного з кожним, вона зробила світ тісніше, знищивши географічні бар'єри.

Інтернет має такі унікальні характеристики:

• глобальність - надає негайний доступ до інформації з усього світу;

• відсутність контролю, який існує в інших електронних ЗМІ, незв'язаність географічним розташуванням дає можливість оприлюднити інформацію поза контролем урядів, монополій;

• має низькі бар'єри до доступу, низьку вартість створення та розповсюдження інформації;

• необмежену можливість тримати інформацію;

• дозволяє спілкування одну людину з іншим, однієї людини з багатьма людьми, а також безлічі людей з однією людиною;

• не зв'язаність ні з одного інфраструктурою, крім телефонної системи.
Вплив реклами
З безлічі рекламних засобів, телевізійна реклама - різнобічна. Її унікальність визначається, поєднанням звукового і зорового впливу і величезною аудиторією.

Реклама - це вже невід'ємна частина нашого життя. Суспільна потреба в рекламі з'являється там, де споживач має вибір. Реклама розвивається тим швидше, чим ширше стає вибір товарів і послуг. Зараз її можна побачити і почути всюди: по телебаченню, радіо, у пресі.

Навколишнє нас реальність знаходиться в постійному розвитку: нові інформаційні технології, нововведення в комп'ютерній сфері, прогресивний розвиток науково-технічної бази - все це залишає своєрідний відбиток на умонастрої сучасної людини, зокрема студента.
2. НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ ЗМІ
Завдяки своїй біологічній природі, людина піддається навіюванню, наслідувальності і заразливості. Сама по собі діяльність ЗМІ, що ставить завданням вселити що-небудь суспільству, є негуманною, оскільки люди не можуть контролювати спрямоване на них вплив і виявляються безсилими перед подібними навіюваннями.

Одним з негативних впливів є - пропаганда. За багато років вона відпрацювала велика кількість прийомів для маніпулювання суспільною свідомістю, які, дійсно, ефективні і дозволяють впливати на масу певним чином.

У певний момент ЗМІ «подається» інформація, яка часто є брехнею. Як правило, така інформація подається з різних джерел і западає в підсвідомість людини, використовується в момент прийняття якогось важливого рішення, і коли буде відома правда - мета вже буде досягнута. Таким чином, цей метод досить ефективний.

Метод асоціацій передбачає ретельний відбір і спеціальну компоновку понять, що викликають або позитивні, або негативні асоціації, що дозволяє впливати на сприйняття інформації. Оскільки метод заснований на певних асоціаціях, вона дозволяє легко вплинути на людину в силу його звичок і переконань.
Вплив радіо
Радіомовлення, в певному сенсі, примусово: передачу можна слухати лише в той час, коли вона йде в ефірі, притому, в тому ж порядку, темпі і ритмі, які задано в студії. Тому неможливо відкласти прослуховування на зручний час, робити це швидше або повільніше, в обраному порядку, тим більше «переглядати». Ці риси радіо змушують уважно вивчати можливості аудиторії, складати програми з урахуванням розподілу часу, характеру занять, психічного і фізичного стану слухачів у різні часові відрізки.

Хоча й можливе створення безлічі каналів радіомовлення, слухач у визначений відрізок часу здатний сприймати лише одну програму, відмовившись від усіх інших, одночасно йдуть. Тому важлива сувора, чітко розрахована на аудиторію програмна політика, при гарній реалізації якої аудиторія слухачів буде максимальною.
Вплив телебачення
Людина, що дивиться телевізор, глибше сприймає інформацію, гостріше відчуває почуття радості або страху, його психіка може знаходитися в більшій мірі гальмування чи збудження.

У залежності від фізичного стану, психіка людини знаходиться у збудженому стані або загальмованому стані. Чим більше людина вимотуватися за день, тим більше ступінь втоми нервової системи. І в процесі відпочинку разом з розслабленням тіла, розслабляється і нервова система.

Величезне бажання спілкування притягує людину до свого домашнього друга-вампіра. Не маючи зворотного зв'язку, людина представляє собою приймач ідей.

Насолоджуючись картинами вбивства, насильства, вульгарності, на самоті, він не відчуває докорів з боку, перебуваючи в стані збудження. Несвідомо, в стані гіпнозу, людина добровільно передає телебаченню управління своїми психічними процесами.

Спілкуючись з усім світом через телевізор, він знаходить для себе ніби щось цінне, в тому числі і ідеал свого існування. В одних це суперчеловек, сміливі поліцейські або гангстери з американських детективів, в інших - політичні, громадські діячі, у третіх - знамениті кіноактори, модельєри, спортсмени і т.п. Свого ідеалу людина повністю довіряє, беззаперечно вірить в його слова і дії, і починає наслідувати його принципам.

Щоб зацікавити людину і звернути його увагу на екран використовується кілька прийомів:

- Створення яскравого відеоряду з метою утворення певного світлового відчуття, і чим воно сильніше, тим сильніше до нього приковується і увагу;

- Новизна і незвичність також залучає до екрану людини, тому що за законом руху і устремління психічних процесів монотонність викликає огиду;

- Показ, крупним планом, обличчя людини, дивлячись на людське обличчя, телеглядач відразу переймається до нього симпатією чи відразою.

Для швидкого введення в стан гіпнозу увагу людини короткочасно зупиняють на одній точці, картинці, нерухомому об'єкті. Наприклад, годинник перед програмою «Час».

Ефекти швидкого спалаху, гучного звуку, після яких різке збудження нервової системи швидко змінюється гальмуванням. Цей метод можна спостерігати в різних рекламних і програмних заставках, а також у теле-і кінофільмах.

Переривання фільмів на самому трагічному місці спонукає телеглядачів з нетерпінням чекати наступної серії, що робить людину зацікавленим і, внаслідок цього, відкритим для нового сеансу навіювання.

Перераховані методи гіпнотичного впливу на людину широко використовуються у всьому світі. Дуже важливою проблемою при розгляді впливу телебачення на маси є діти. Діти через відсутність у них повного усвідомлення меж реальності, всі події, які відбуваються перед їх очима, сприймають як справжні. Вбивство і насильство не викликають у них почуття страху чи відрази, тому що вони, в результаті звикання до телевізійних передач, для них природні і реальні.

Вплив Інтернету
Товариство зустрічає нове захоплення неоднозначно: на тлі захоплення можливостями комп'ютера протягає настороженість, а в ряді випадків - пряме засудження. Інтернет в російському масовій свідомості постає, перш за все, гігантським сховищем інформації.

Деякі комп'ютерні ігри провокують, на думку авторів, агресивна поведінка, звеличення воєн і насильства, правого екстремізму. В якості негативних наслідків комп'ютерних ігор вказують звуження кола інтересів підлітка, прагнення до створення власного світу, відхід від реальності.

З розвитком технологій систем віртуальної реальності, зростає і кількість людей, які захоплюються цим явищем. «Спілкування» з віртуальною реальністю для більшості людей поширене на сьогоднішній день на рівні віртуальних комп'ютерних ігор. Віртуальна реальність сильніші за будь-відеоігри, і впасти в залежність від неї дуже легко.

Створення віртуальних особистостей носить віковий характер і пов'язана із самовизначенням. У підлітковому віці все частіше відбуваються кризи невизначеності, коли власне «я» видається підлітку розмитим.
Вплив реклами
Реклама є сьогодні засобом інформування про нову марку, споживчі властивості товару і т.п. Реклама все більше втручається в життя людини, керуючи їм на усвідомленому і несвідомому рівнях. При цьому вона нав'язує споживачам систему певних стандартів, точку відліку життєвих цінностей, світоглядних ідей і уявлень. Немає чіткої статистики того, наскільки зріс відсоток негативної реклами. Багато дослідження показують, що негативна реклама добре запам'ятовується, навіть якщо вона не дуже подобається глядачам.

На думку критиків, телевізійна реклама, забезпечує пасивність сприйняття. З їхньої точки зору, поєднання тексту, образів, музики і домашньої обстановки сприяє релаксації, знижує розумову активність і критичність сприйняття інформації.

Дуже часто в сучасній вітчизняній рекламі фігурують речі, про які за законами моральності публічно не говорять. Багаторазове повторення подібних сюжетів створює пригнічений психічний стан телеглядачів.

Особливо велике вплив реклами на беззахисну психіку дитини. При цьому діти, в порівнянні з дорослими, не в змозі ефективно протиставляти такого впливу власні установки, погляди, моральні критерії.

Величезні за обсягом потоки інформації щодня обробляються на підсвідомому рівні. Але хто гарантує нам їх правдивість, виправданість? Десятки, сотні «кілограмів» інформації, не пройшовши належної обробки, провокують міжнаціональні конфлікти, розбещення малолітніх на грунті сексуальних подразнень. Людина, перебуваючи під таким впливом, більше схильний до психологічному впливу.

Вплив ЗМІ на молодь велике, як в позитивному, так і негативному аспектах. ЗМІ визначають життєвий орієнтир молодої людини, її вчинки, смаки та інтереси, світовідчуття і цілі в житті.
3. РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ
Сучасні ЗМІ всебічно і неоднакові. Вік та вікової інтерес визначають межі потреб населення, зокрема студентів.

Мною було проведено соціологічне опитування, який виявив найбільш популярні області ЗМІ. Велику увагу я приділила телебаченню та Інтернету. В опитуванні взяли участь 257 студентів I - V курсів будівельного факультету, також викладачі та адміністративна структура факультету.

Їм було запропоновано низку питань:

1) Назвати 3 телепередачі, які Ви дивіться найчастіше;

2) Назвати 3 фільми, найбільш запам'яталися Вам;

3) Як часто Ви користуєтеся Інтернетом;

4) З якою метою: новини, навчання, спілкування;

5) Чи впливають на Ваші думки, почуття сучасні ЗМІ.

Хлопці абсолютно відверто відповіли на ці питання. Аналізуючи результати, прийшла до висновку.
I курс
Студентів-першокурсників, які взяли участь в опитуванні, нарахували 89 осіб. Аналізуючи відповіді, прийшла до висновку, що сьогоднішній «пекус - будівельник» - особистість всебічна, але до кінця не сформувалася. Їй цікаві різноманітні точки зору на сучасність.

Популярними серед телепередач стали: інформаційна програма «Новости», комедійне шоу «COMEDY CLUB» («Комеді клаб»), також (!) «Секс з Анфісою Чехової». Широко відомими та улюбленими стали такі фільми як «13 район», «Реквієм за мрією», «Форест Гамп» і «Достукатися до небес».

Інтернетом користується 100% «аудиторія», при чому цілі абсолютно різні: спілкування, навчання, відвідування розважальних та інформаційних порталів.

59% першокурсників вважають, що сучасні ЗМІ впливають на світогляд людини, безпосередньо телебачення формує твоє сьогоднішнє «Я».

Лідером серед телевізійних передач є комедійне шоу «COMEDY CLUB». Не дивно, адже всі життєві проблеми герої цього шоу сприймають з гумором. Актори, яких знає в обличчя вся країна, артистичні і забавні. Вони, як і нинішня молодь злегка аморальні, в міру смішні і дуже цинічні. Жарти на межі фолу, дотепне «опускання» знаменитостей, що сидять в залі, матюки пісеньки і піжонські витівки - все це знайшло жвавий відгук у серцях глядачів. Століття бунтарства вимагав своїх героїв.

На полицях у магазинах аудіо-і відеопродукції рясніють нескінченні коробки DVD-дисків з записами «COMEDY CLUB», у великих містах відкриваються його філії, а в Інтернеті - фанатські сайти.

Приємно, що резиденти «COMEDY CLUB» у своїх недоліках признаються: «Ми не найкращі, ми самі зухвалі». По всьому виходить, що сьогодні модно бути аморальним і безпринципним, культивувати негативні якості і висміювати все, що прийнято вважати правильним, жонглювати власним невіглаством і наступати один одному на горло. А якщо вміти всім цим правильно бравувати, цілком може вийти щось. Не обов'язково хороше, не обов'язково якісне, але зате популярне.

«Паркур-екшн» набуває все більшу популярність, але одним з найперших і кращим поки що залишається «13 район». Невипадково в головних ролях знялися засновник нового незвичайного виду спорту і чемпіон за китайським боксу. До того ж для французького кіно подібні зйомки та трюки - рідкість. Знято все дуже реалістично і гарно, починаючи від божевільних стрибків по дахах і сходах, і закінчуючи стрімкими, досить жорсткими бійками. Коли за справу беруться кращі з кращих у світі спорту та єдиноборств, це завжди цікаво й ефектно.

Сюжет цілком собі звичайний для бойовика - головні герої проти негідників, і в кожного своя причина - крутий паркурщику Лейто рятує сестру, а не менш крутий спецназівець Демієн повинен знешкодити надзвичайно потужну бомбу. Ці хлопці одночасно і схожі і є протилежностями. Один - злочинець і темноволосий, інший - на сторожі закону і світлий. Але, зрозуміло, тільки разом у них вийде покарати негідників і врятувати світ. Бомба то дуже потужна, а в лавах правосуддя процвітає корупція і повний пофігізм.

Виглядає все дуже здорово. Герої бігають, стрибають, стріляють і демонструють чудеса бойових мистецтв протягом усього фільму. Дуже добре підібрана музика і атмосфера загальної розрухи 13 району доповнюють і без того небачене раніше дію. Для французького кіно вийшло дуже сильно і красиво, тому як ефектні бойовички більше виходять з Голлівуду, а тут таке видовище, та з Франції. Правда, є деякі напружуючі сцени з непотрібними діалогами. А може це тому, що бійки і паркур-екшн тут не зрівняється ні з чим подібним в інших фільмах. І дивитися на це хочеться нескінченно.

II курс
Цікавими для мене є світоглядні погляди однокашників. Взяли участь в опитуванні виявилося також 89 осіб. Хлопцям був запропонований аналогічний ряд питань. Отримані відповіді, злегка шокували мене.

Найбільш популярними серед телепередач є інформаційна програма «Новости», гумористичне шоу «COMEDY CLUB» і ... скандально відоме шоу відносин - «Дом 2». Лідируючими фільмами є «Канікули суворого режиму», «Реквієм за мрією» і «Пункт призначення».

Більше 66% другокурсників користуються Інтернетом більше трьох разів на тиждень. «Спілкування» ... ось чого в більшому ступені не вистачає сьогоднішнім другокурсникам. Найпоширенішими його засобами є icq (так звана «аська»), а також «Вконтакте» і «Однокласники». Можливість мати «віртуальних друзів» дає широкі можливості та зв'язки. Що ж, дуже похвально, погодьтеся, вміння грамотно спілкуватися і знаходити спільну мову з оточуючими - один із способів самовираження. «Всесвітня павутина» виконує також розважальну функцію, суть якої полягає у викачуванні короткометражних відеороликів, кінопрем'єр, музичних новинок та інших речей.

Більше 50% опитаних, вважають, що сучасні ЗМІ впливають на формування морального обличчя людини.

Абсолютним лідером серед телепередач є реаліті шоу «Дом 2» ... будівництво виступає прекрасним тлом, інструментом, який допомагає учасникам краще зрозуміти один одного, навчитися жити разом і створювати щось спільними зусиллями. Герої шоу, як і глядачі, розуміють, що можна збудувати не тільки «фізичний» дім, а й душевні прихильності, найвища з яких - любов.

У багатьох регіонах країни заборонено трансляція даного шоу. На форумах активно обговорюється «засилля» передачі на екранах телевізорів: «... те, що було показано - це частина життя, але далеко не у всіх завжди все виставляється напоказ. Є якась межа, і потрібно зрозуміти, коли і хто переходить ці рамки. Це необхідно обговорювати ... »,« ... плювати на рамки пристойності .. це життя і від цього нікуди не дітися, така, що оточує нас, реальність, а вона вимагає нових героїв, нових вчинків нехай навіть таких відвертих ... »категоричне заперечення змагається з захопленими емоційними сплесками публіки, такий вибір сьогоднішньої молоді ...

Вірно було сказано в «Діамантовій руці» - куй залізо, не відходячи від каси. Боси New Line Cinema розсудили схожим чином: мовляв, жадібність - не порок, і ось уже дев'ять років поспіль із завидною регулярністю поставляють нам клонів свого першого, найбільш вдалого фільму про ігри в салочки зі смертю.

Тоді, в 2000 році, це була Інтрига з великої букви - адже історія була в новинку, і ми не знали, чим усе закінчиться. У 2003 байка в дусі «як обдурити смерть і відчувати себе добре» повторилася, тому, щоб хоч якось заманити глядача в кінотеатр, другий фільм хизувався відверто садистськими сценами.

Третя частина за своєю жорстокістю мало чим відрізняється від другої, а за сюжетом копіює обидві попередні. Місце зустрічі з кістлявою - не літак або автострада, а «американські гірки». Способи, якими якісь невидимі сили намагається відновити порушений кругообіг смертей в природі, як і раніше різноманітні. Тут і солярій, випадково перетворився в духову шафу, і будівельний пістолет, що стріляє просто в голову. Насадження на палю, розрізання навпіл, загалом - справжнє свято для маніяків.

А тепер ложка дьогтю. Крім «пасток» смерті і динамічною фінальної сцени, відзначити в «Пункті призначення 3» нічого. Все інше виконано на неяскравому, середній рівень - подивилися і забули.

Як і все по-справжньому страшне, «Пункт призначення - 4» зачаровує, змушує забути про все інше на час сеансу, а після, боягузливо обертатися при будь-якому несподіваному клацанні. Такі проекти не можуть похвалитися високим смисловим змістом або глибокодумним меседжем, зате вони відрізняються головним якістю ідеального фільму - його дуже цікаво дивитися.

Якщо міркувати тверезо, то можна очікувати і п'ятою, і навіть шостої серії. Адже, на відміну від звичайних трилерів, «маніяком» тут виступає сліпий випадок, що дозволяє зробити сценарій менш передбачуваним в деталях і наситити його винахідливими жіводерскімі прийомчиками.
III курс
Взяли участь в опитуванні студентів-третьокурсників нарахували 41 чоловік. Аналізуючи дані, прийшла до висновку, що старшокурсники дотримуються схожих точок зору на ряд питань. Кращими для них є інформаційний блок «Новин», пізнавальна програма «Галілео» та музично-розважальне шоу «Стерео ранок». Популярними є фільми «Август Раш», «Платон», «Канікули суворого режиму». Регулярне користування мережею Інтернет обумовлене гострою необхідністю в отриманні інформації та розширенні творчого кругозору студента. Більше 34% респондентів вважали, що сучасні ЗМІ «не можуть не впливати на твої погляди, думки, ідеї та цінності ...»

«Галілео» - це не зовсім звичайна телепрограма. Чому?

По-перше, масштаб: розповідається про те, як працює цей світ. Від дрібниць до глобальних явищ. Від палички регулювальника до руху небесних тіл. У самих складних речей є прості секрети. І навпаки.

По-друге, жанр програми: інфотейнмент (information + interteiment), тобто розважальна інформація. Що це таке? Це вміння говорити про незрозумілу так, щоб розумним відчував себе не оповідач, а слухач.

Погодьтеся, краща розвага - коли відкриєш у самому буденному предметі загадку і розгадав.

Ну, хто може краще підняти настрій? Тільки Диригент програми - відомий шоумен і магістр радіофізики Олександр Пишний. З легкої сумасшедшинка в погляді він викладає свої версії того, що відбувається. Більш того, він їх доводить!

Ми бачимо життя очима дитини, для якого немає нічого очевидного. Його дивує все, що оточує. І пояснення часто виявляються ще більш дивними! І найважливіше: нам ніколи не розповідають про те, чого не можуть показати - будь це стратосферний зонд, або підводний хокей. Дивіться «Галілео» і пам'ятайте: цей світ цікавішим, ніж вам здається!

У жовтні 2007 світ завмер в очікуванні «казки»: виходу в світ зворушливої ​​мелодрами «Август Раш». Чарівний фільм про всепереможну силу любові та музики. Картина, поступово набираючи обороти вихору подій, розповідає історію милого, але наївного, хоча і надзвичайно талановитого хлопчика, якого не змогла зламати жорстока доля. Ніякі стіни, бандити і відстані не завадили йому знайти свою сім'ю.

Ця зворушлива казка нагадує нам про те, що дивовижне поруч, в тому самому сірому світі, в якому ми живемо, треба лише не розучитися бачити все очима захопленого юного створення якими ми колись були. Краса і музика всюди, особливо в наших серцях - ось головна ідея фільму.
IV курс
Складним для аналізу виявилася оцінка ЗМІ студентами четвертого курсу, так як взяти участь в опитуванні зважилися лише 18 чоловік. Виходячи з даного розрахунку, роблю висновок: найбільш затребуваними значаться зазначений вище телепроект «Дом 2», документальна передача «Професія Репортер» і розважальне шоу «Льодовиковий період». Популярними є такі фільми, як «Платон», «Шопоголік» і «Татові знову 17». 91% респондентів систематично звертаються за допомогою до мережі Інтернет: «поспілкуватися на форумах», «посидіти в асьці», «... нарешті, знайти роботу» - такі відповіді на питання: «З якою метою Ви користуєтеся Інтернетом?» Менше 50% студентів четвертого курсу вважають, що сучасні ЗМІ впливають на становлення і розвиток «твого» світосприйняття.

«Професія Репортер» представляє собою цикл телевізійних репортажів на актуальні теми сучасного світу. У кожному щотижневому репортажі закладений свій конфлікт, актуальність і проблематика. Кожен кореспондент програми - унікальний і підносить свою, індивідуальну точку зору на ту чи іншу проблему, подію чи явище. Вважається, що репортери - біла кістка телебачення, а репортаж - наріжний камінь журналістики. Він подібний до класицистичної драмі - це єдність часу, місця і дії. Знімається чи не в прямому ефірі і дозволяє бачити подія в реальному часі. Чи відчуває себе глядач очевидцем великих подій, співрозмовником сильних і слабких світу цього? Якщо ні, кореспондент нам допоможе, стане нашими очима і вухами. В іншому випадку матеріал нікуди не годиться.

«Не хочу женитися, хочу одружити» як тобі такий слоган? Так, привабливий, дотепний, неоднозначний, але не більше.

Бувають гарні фільми. Вони справляють враження, знаходять відгук у серці глядача, наводять його на певні роздуми, ведуть з ним цікавий діалог. Бувають погані фільми. Вони викликають огиду і нудьгу. «Платон» не відноситься ні до тих, ні до інших. Тому що він ніякий. Ні білий, ні чорний і навіть ні сірий. Просто порожній. Сюжет мало того, що є загадкою навіть для самих сценаристів, так ще і позбавлений будь-якої логіки, хоч якогось обгрунтування. Так, мабуть, «необгрунтований» - ключове слово при описі даного творіння. Не обгрунтовано у фільмі нічого, починаючи з діалогів і закінчуючи вчинками героїв. Кожна секунда «Платона» пронизана пафосом і надуманими дійствами, плавно переходять в марення. Штампові діалоги, обміни нібито дотепними репліками, якісь погоні, натовпи красивих дівчат, іноземні мови, мафія - все це настільки не до місця, що «Платон» і як фільм-то не сприймається, радше, як даремно витрачені півтори години ...
V курс
Чим живе і чим «дихає», про що мріє і чим марить сьогоднішній випускник? Питання досить забавний і злегка дурнуватий. Лише 11 випускників серйозно підійшли до моєї «проблеми», обравши «Прожекторперісхілтон», «Щиросердне зізнання» та «КВН» «кращими» телевізійними проектами. А «Мільйонер з трущоб», «Безславні виродки» та «7 життів» найбільш запам'яталися фільмами. Розважальний і інформаційний портали щодня відвідує понад 43% респондентів.

«Прожекторперісхілтон» - інформаційно-розважальна програма Першого каналу, прем'єрний випуск якої відбувся 17 травня 2008 року.

Провідні в студії в гумористичній формі обговорюють актуальні теми тижня, коментують газетні статті і висловлювання політиків, у програми немає жорстких сюжетних рамок - наприклад, немає формального введення в тему, вітання. Камера починає роботу з моменту початку прямого ефіру, до того моменту, коли провідні вже набрали гарну форму та активували зал. Створюється атмосфера неформальної бесіди випадково зібралися за столом людей.

Думаю, що вийшла у світ мелодраму «Мільйонер з трущоб» можна з легкістю назвати витвором контрастів. У цій стрічці з'єднані багатство і злидні, вади світу і любовна історія ...

Головна відмінність цього індійського кіно від голлівудських стрічок полягає в тому, що сюжет з самого початку занурює глядача в невідомість і тримає в ній до самого кінця. Як вже було сказано, це фільм контрастів. А все через те, що у фільмі показано Індія, така, яка вона є - зі своїми нетрями і жебраками, з багатими і владними, і на тлі цього всього росте ще юний Джамал.

Завдяки своїй чесності, непідкупності та гостроту, фільм вийшов місцями не дуже приємний. Проте це ніяк не стосується гри акторів, яку варто оцінити на всі десять балів. Усе знято дуже правдоподібно, реалістично, натурально.
Викладацький склад
«Родзинкою» опитування є судження, на навколишнє нас реальність, адміністративної та викладацької частини факультету. В опитуванні взяло участь 9 осіб. Слід звернути увагу на вікову різницю респондентів: вона варіюється в межах від 23-24 до 70-75 років, наслідком цього є «різнойменний» життєвий орієнтир інформантів.

Аналізуючи отримані відповіді, прийшла до висновку, що «вікова психологія» впливає на смакову особливість. Більш зріле покоління цікавиться новинами сучасної культури, аналітичними та історико-філософськими блоками. Для більш «молодих» прийнятні новини моди, спорту та інші ток-шоу.

Важче було з вибором популярних в «даному середовищі» художніх фільмів, інтереси «коливаються»: від крутих екшн-бойовиків до психологічних драм, від пригодницьких комедій до сентиментальних мелодрам. Кожен респондент висловив свою «належність» до жанрових особливостей сучасного кінематографа. Це і «Мумія» (фільм також популярний серед студентів), і «Римські канікули», і «Скала» та «Пірати Карибського моря», і «Іванове дитинство», і «Трансформери», і багато інших.

Мережею Інтернет користуються всі інформанти, в основному цікавлячись зведеннями останніх новин і деякими «робочими деталями». Але лише 56% серед них вважають, що сучасні ЗМІ впливають на сучасні світоглядні погляди людей: «... впливають жахливо - це дурдом, маразм, безкультур'я ...».
ВИСНОВОК
У століття панування високих технологій та засилля масової культури залишається надзвичайно мало часу для зосереджених роздумів і самоаналізу, тоді як шукшинські питання «Що з нами відбувається?», Що прозвучав ще в 70-ті роки минулого, XX століття, залишається як не можна актуальним і донині день ...

Говорити про позитивні і негативні риси сучасних ЗМІ можна нескінченно довго. З одного боку це прогресивний метод добування та обробки інформації, з іншого - існує безліч підводних каменів, нюансів і мінусів при роботі зі ЗМІ.

Також, за даними статистики, ми бачимо, що ЗМІ - великі і впливові системи, що знаходяться в постійному розвитку, прогрес. Вони все частіше і частіше стають бібліотекою знань не тільки для підлітків, але і для всіх людей, які потребують отримання інформації. Під їх впливом з кожним днем додаються тисячі людей.

Діти, підлітки, як самі психологічно незахищені, більше інших схильні до впливу ЗМІ: зробити з своїми «заручниками» не складає особливих труднощів, всесвітня павутина і віртуальна реальність роблять їх «мешканцями» інших світів. Але з іншого боку, дозволяють, об'єднавши кожного з кожним, роблять світ тісніше, знищивши географічні, соціальні та національні бар'єри.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


  1. Петров О.С. «Радіостанції: рейтинг довіри»;

  2. Прохоров Е.П. «Введення в теорію журналістики», Москва;

  3. Грушин Б.А. «Думка про світ і світ думок», Москва;

  4. Мельник Г.С. «Психологічні проблеми і ефекти», Москва;

  5. Доронін А.І. «Інформаційно-аналітична робота: обробка матеріалів засобів масової інформації», Санкт-Петербург;

  6. Андрєєва Г.М. «Психологія соціального пізнання: навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів», Москва;

  7. Форуми, присвячені телепроектам, фільмів, зазначеним в роботі.
Учебный материал
© bib.convdocs.org
При копировании укажите ссылку.
обратиться к администрации