Курсовий проект - Основи технологій ремонтно-будівельних робіт - файл #1.doc

Курсовий проект - Основи технологій ремонтно-будівельних робіт
скачать (1157.4 kb.)
Доступные файлы (2):
#1.doc460kb.05.02.2011 15:12скачать
#1.dwg

#1.doc

Курсовий проект

На тему:

«Заміна деревяного перекриття монолітне з/б»
Виконав:

Зміст
1. ступ……………………................................................................................................3

2. Загальні положення…….............................................................................................3

3. Причина (обгрунтування) виконання даної роботи………………………….3

4. Аналіз ситуаційного плану міської забудови……………………….………...3

5. Опис і характеристика нової конструкції…………………………….………..4

6. Технологія виконання робіт……………………………………………..………5

7. Вибір машин і механізмів………………………………………………….……...7

8. Підрахунок об’ємів робіт……………………………………..…………..………8

9. Калькуляція трудових затрат. ………………………………….………………..9

10. Контроль якості допусків та відхилень……………………………………..…...11

11. Техніка безпеки………………….………………………………………………. 12

12.Техніко-економічні показники…………………………………….…………….13

13. Список використаної літератури……………………..…………………….…..14


Вступ

Загальні положення
Сучасне будівельне виробництво неможливе без застосування монолітних та залізобетонних конструкцій. Розробляючи технології зведення будівель різного призначення (зокрема, житлових будинків) архітектори, конструктори, технологи все частіше віддають перевагу застосуванню монолітних конструкцій перед збірними.

Монолітний бетон і залізобетон, як правило, економічніші ніж збірний. Застосування бетонів на легких заповнювачах (шлак, туф, керамзит, вермикуліт та ін.) дає змогу істотно знизити масу будинків, поліпшити експлуатаційні, теплотехнічні, звукоізоляційні та інші характеристики.

Усі бетонні й залізобетонні роботи складаються з комплексу технологічно пов’язаних між собою процесів, які охоплюють улаштування та розбирання опалубки, заготівлю та встановлення арматури, приготування, транспортування, укладання та ущільнення бетонних сумішей. Вибір опалубки здійснюється з урахуванням застосовуваної технології й організації опалубних, арматурних та бетонних робіт. Вибір залежить також від типу конструкцій та будинків, їх розмірів конфігурації. У бетонних і залізобетонних роботах широко застосовується потоковий метод, який передбачає поділ усього фронту робіт, які мають бути виконані, на окремі ділянки та захватки. Кількість захваток має дорівнювати кількості виконуваних процесів та операцій.

Строки робіт, організація процесів, комплектування бригад, порядок виконання процесів і операцій – все це регламентується проектом виконання робіт (ПВР).

Укладання бетонної суміші та догляд за бетоном у процесі його твердіння виконують спеціалізовані ланки чи бригади. Усім ланкам бригади бетонників надається підготовлений фронт робіт не менш як на добу, а в разі зведення конструкцій, в який не допускаються перерви в роботі – на весь період бетонування цих конструкцій. Потрібний фронт робіт призначають з урахуванням продуктивності застосованих машин та механізмів з подавання бетонної суміші в конструкцію. Роботу спеціалізованих ланок бетонників організовують, як правило, в дві зміни, а у випадку подавання бетонної суміші бетононасосами та бетонування конструкцій, в яких не дозволяють перерви у роботі – у три зміни за змінним графіком. Якщо одночасно з бетонуванням виконуються й інші (суміжні) роботи, то в цьому випадку організують комплексні бригади.


Застаріле і пошкоджене дерев’яне перекриття гуртожитку, керівництво вирішило замінити на збірно-монолітне з/б. В зв’язку з цим була розроблена дана технологічна карта на заміну перекриття.


Загалом положення будинку непогане для виконання робіт по заміні перекриття. Із всіх сторін будинку є достатній простір, також в наявності є під’їзди з двох сторін. З одного боку будівлі є дорога районного значення, що полегшує транспортування будівельних матеріалів чи будівельної техніки. У зв’язку з достатнім простором на будівельному майданчику можливі невеликі місця складування і проведення тих чи інших видів робіт.


1 – дана будівля

2 – проїзд

3 – дорога районного значення


Нам дана п’яти поверхова будівля з цегляними (несучими) стін, товщина яких 510 мм, не несучі стіни в будинку – цегляні, товщиною 250 мм, перегородки – гіпсокартонні, на металевому каркасі, дерев’яним перекриттям, плоским дахом та стрічковим фундаментом.

Опис та характеристика конструкції з дефектами, пошкодженнями (обстеження існуючої конструкції).

Опис і характеристика нової конструкції.

В ході обстеження несучих конструкцій будівлі було виявлено наступні дефекти та пошкодження :

1. Значні вертикальні прогини деревяних балок перекриття, що перевищують допустимі і суттєво знижують стійкість кострукції;

.
У зв’язку з цими дефектами та пошкодженнями можемо оцінити стан деревяних балок перекриття як „аварійний” і для можливості подальшої їх експлуатації необхідно вжити ряд заходів по їх посиленні (заміні).
Збір навантаження на перекриття
Вид навантаження

Величина

Нормативна, тс/м2

Коеф. запасу

Розрахункова, тс/м2

Постійні навантаження

1

Паркет на мастиці

0,0263

1,3

0,034

2

Стяжка цементно-піщана, 20мм

0,043

1,3

0,06

3

Пінополістерольні плити, 50мм

0,0026

1,1

0,0028

4

1 шар руберойду на мастиці

0,00216

1,2

0,0026
Тимчасові навантаження


1

Корисне

0,2

1,3

0,26

0,36Технологія виконання робіт

Монтуємо риштування яке стоїть на підлозі підвального приміщення (підлога – піщано- цементна стяжка товщ.5см, міцна, без тріщин). Риштування кріпимо також до існуючих стін. Монтуємо риштування на колесах щоб потім легко можна було його переміщати. Прочищаємо гнізда в стінах які залишилися після демонтажу балок дерев’яного перекриття. Гнізда які не будемо використовувати при влаштування нового перекриття закладаємо цегляною кладкою. Гнізда які будемо використовувати при влаштування нового перекриття пробиваємо наскрізні і розширюємо їх в висоту на 30см. Всі гнізда продуваємо стиснутим повітрям. У всіх гніздах робимо підготовку з цементно піщаного розчину, якою регулюємо майбутню горизонтальність поздовжньої арматури. Влаштовуємо монорейки на 2-му поверсі за допомогою яких будемо подавати з/б балки та арматуру до місця її монтажу. Монорейки влаштовуємо кріплячи до поставлених раніше балок. Проводимо антикорозійну обробку балок і подаємо за допомогою монорейок до місця монтажу. Потім встановлюємо з/б балки у їх проектне положення,і після цього влаштовуємо поздовжню несучу арматуру із арматурної сітки С-1. Збираємо і влаштовуємо опалубку. Будівельні слюсарі з допомогою виску та сталевих метрів визначають її розташування відносно осей і монтажними ломами рихтують в проектне положення, перевіряючи шаблоном величину вертикального зазору між сусідніми щитами. Опалубку влаштовуємо на 3см. нижче арматури. Після цього подаємо бетонну суміш за допомогою контейнерів до місця укладання. Після укладення бетону ущільнюємо його вібробулавою і виконуємо догляд за бетоном тобто поливаємо його. Після технологічної перерви (5днів) укладаємо керамзит і його утрамбовуємо. Влаштовуємо. Знімаємо і переставляємо опалубку на нове місце бетонування.

Змонтовані і підготовлені до бетонування несучі елементи перекриття і опалубка підлягає перевірці у відповідності вимогам СНиП ІІІ-4-80* (п.п.11.1.-11.4), а саме:

- несуча основа, підтримуюча опалубку конструкція стіни і сама опалубка;

- жорсткість і незмінність всієї системи в цілому;

- щільність щитів опалубки і стиків спряження елементів опалубки між собою;

- за станом встановлення арматури, настилу, опалубки, риштування та кріплення повинно вестись безперервне спостереження в процесі бетонування.

Монтаж арматури проводити одночасно з тимчасовим кріпленням, виконуючі наступні вимоги (СНиП ІІІ-4-80* (п.п.11.5-11.8):

- перед монтажем арматури повинна бути проведена перевірка несучих елементів і опалубки;

- арматура повинна монтуватись в послідовності, що забезпечує її правильне положення і закріплення;

- змонтована арматура повинна бути закріплена від зміщення і захищена від пошкоджень, які можуть виникнути в процесі виконання робіт по бетонуванню конструкцій.

Прийомка змонтованих несучих елементів перекриття і арматури, а також стикових з’єднань повинні здійснюватись до укладки бетону і оформлятись актом прихованих робіт.

Транспортування готової бетонної суміші здійснюється бетоновозами. Підйом і доставка суміші до місця укладання здійснюється за допомогою бетононасоса БН-1.

Укладку бетонної суміші вести шарами, з розрівнюванням та ущільненням електромеханічними вібраторами.

До початку робіт по влаштуванню монолітного перекриття, його підготовлена основа з цегли повинна бути прийнята по акту комісії з участю замовника і підрядника, а при необхідності і представника проектної організації.

На підготовлену основу обов’язково складається акт прихованих робіт.

Бетонування виконують бетонярі 4 і 3 розряду. Вони приймають бетонну суміш, розрівнюють її та ущільнюють вібробулавою, а у стислих умовах та кутах – шуровками.

Роботи по демонтажу опалубки виконують будівельні слюсарі 3 і 4 розряду.

Арматурні роботи

На зборку поступають заготовки у вигляді прямих стержнів.

На складі арматурно-зварочного підприємства стержні повинні бути підготовленими до транспортування. Стержні зв’язують в пучки, масою 60 кг та більше. Кожну партію виробів постачають біркою, в котрій вказують найменування конструкції, номер креслення та виробу, кількість, масу, та інші дані. Комплекти арматури доставляють на об’єкти автомашинами. Вироби, перевищуючі по довжині кузов більше ніж на 1,5 м, перевозять на автомашинах з полуприцепами. Транспорт з арматурою подають під гак крану або на приоб`єктний склад, на якому рекомендується мати трьохзмінний запас арматури.

Монтаж арматури починають після перевірки опалубки на стійкість, міцність, штивність та відповідність її проектному положенню.

Для фіксування положення робочої арматури чи товщини захисного шару бетону до стержнів в’язальним дротом прив’язують бетонні прокладки з випусками. Для цих же цілей застосовують фігурні підставки з металу чи пластмаси.

Бетонні роботи

Склад операцій по транспортуванню бетонної суміші та подачі її до місця укладки залежить від дальності перевозок, положення в просторі бетонуючої дільниці, властивостей бетонної суміші, наявності тих чи інших засобів, кліматичних та інших умов.

В загальному вигляді цей технологічний процес заключається в прийомі бетонної суміші з бункеру бетонозмішувальної установки та перевозці (або переміщенні) її різними транспортними засобами до майданчику, подальшої подачі до місця укладки або перегрузки її в інші транспортні машини або приспособлення, які доставляють суміш на ділянку, яку бетонують.

Бажано так організувати процес транспортування, щоб виключати перегрузки бетонної суміші. Це збільшує її вартість та погіршує якість. Граничну тривалість транспортування бетонної суміші встановлюють лабораторними дослідженнями з таким розрахунком, щоб на місці укладки бетонна суміш мала задану рухливість, та щоб не почався процес зчеплення цементу. Дальність перевозки суміші визначається допустимим часом знаходження її в дорозі, станом доріг та середньою швидкістю руху по ним транспортних засобів. Час доставки бетону до об’єкту та інтервали між рейсами встановлюють в залежності від продуктивності механізмів, які подають бетонну суміш до місця укладки, та прийнятих типів бетонування. При транспортуванні бетонну суміш потрібно захистити від атмосферних опадів, дії вітру та сонячного проміння. Важливо забезпечити в дорозі збереження однорідності суміші, звести до мінімуму її розшарування та запобігти від втрати цементного молока та розчину.

Прийом, розподілення та ущільнення бетонної суміші потрібно вести в неперервній послідовності. В журналі бетонних робіт кожну зміну записують дату, властивості бетонної суміші, об’єми виконаних робіт, кількість та дату виготовлених контрольних зразків (кубиків), температуру зовнішнього повітря та бетонної суміші, тип опалубки та дату демонтажу опалубки.

Під час укладки та розподілення бетонної суміші слідкують за станом риштування опалубки. При виявленні зміщень або деформацій опалубки бетонування зупиняють та приймають заходи по виправленню дефектів. В кінці зміни інвентар, механізми та пристосування очищають від напливів бетону, промивають бетонопроводи та ін..

Віброущільнення – основний спосіб ущільнення бетонних сумішей з осадкою конуса від 0 до 8 см. Суть процесу полягає в тому, що за допомогою спеціальних апаратів – вібраторів, які установлюють на поверхні чи опускають в шар бетонної суміші на деяку глибину, розташовані поблизу компоненти суміші захоплюються в коливальні горизонтальні та вертикальні рухи, які розвиваються вібратором з визначеною, притаманною йому частотою та амплітудою коливань. Енергія вібраційних коливань перемагає сили внутрішнього тертя між частинками бетону. Щільна та рихла бетонна суміш в зоні дії вібратора стає рухливою та намагається зайняти найменший об’єм. Проходить упаковка складових.

Вібрування – недовготривалий процес. Через 30-100 сек (в залежності від умов вібрації) зупиняється осідання бетонної суміші і на поверхні ущільненого бетону появляється цементне молоко та кульки повітря, що свідчить про закінчення дії вібрації. Подальше вібрування на цьому місці не сприяє ущільненню та може призвести до розшарування суміші внаслідок опускання крупних частинок. Віброущільнення добре відображається на якості бетону. При його використанні на приготування щільних сумішей використовується на 10-15% менше цементу, тому зменшується усадка бетону та виділення теплоти під час тужавіння, що знижає небезпеку появи тріщин. Зменшення складу води в бетонній суміші при незмінному розході цементу збільшує міцність цементу, його водонепроникність, морозостійкість, опір стиранню та швидкість тужавіння, покращує зчеплення бетону з арматурою.

Після всіх проведених робіт по армуванню, бетонуванню та ущільненню бетонної суміші, демонтовується опалубка, та проводиться заробка каверз та щілин на поверхні бетону, які виникли внаслідок неякісного ущільнення бетонної суміші, чи не якісної поверхні опалубки.

Вибір машин і механізмів

Тельфер пересувний тип МТ Болгарія

Стандартна комплектація:

- гальма на підйом і пересування

- обмежувач вантажопідйомності (ОГП)

- подвійний тепловий захист електродвигунів

- кнопка аварійної зупинки головного пускача

- електроустаткування «Schneider Electric»

- ступінь захисту електроустаткування - IP 54Вантажопідйомність - 0,5 тон

Висота підйому – 20 метрів

Поліспаст - 2/1

Швидкість підйому - 5м/мхв

Швидкість пересування – 15 м/хв.
Опалубка з застосуванням телескопічних стійок
КМ-34000-1

КМ-34000-2

КМ-34000-3

КМ-34000-4

Кількість висувних секцій телескопічної стріли

1

2

3

4

Грузовой момент, тм

34,00

33,25

31,20

29,10

Максимальна висота підйому від основи рами, м

9,0

11,0

13,0

15,0

Наибільший виліт, м

6,3

8,3

10,4

12,5

Максимальна глибина опускання від основи рами, м

3,2

5,2

7,2

9,2

Маса спорядженого крана-маніпулятора, т

15,70

15,90

16,20

16,30

Маса найбільшого вантажу, що перевозиться, т

10,60

10,50

10,45

10,40

Повна маса крана-маніпулятора, т

26,30

26,46

26,60

26,70

Базове шасі

КАМАЗ-6520Колісна формула

6 х 4

Двигун (EURO 2)

КАМАЗ-740.50-360Потужність двигуна, кВт (к.с.)

256 (360)Максимальная транспортная скорость, км/ч

90Бетонозмішувач
п/п

Назва механізмів

чи інструментів

Кількість

1

Тельфер пересувний

4

2

Кран -маніпулятор

1

3

Ломик

2

4

Електровібратор

8

5

Лопати інвентарні

12

6

Рулетка (довжиною стрічки 20 м)

2

7

Ножівка ручна

6

8

Молоток інвентарний

6

9

Зубило

6

10

Нівелір

2


ПІДРАХУНОК ОБ`ЄМІВ РОБІТ
Назва елемента

Довжина

Елемента, мм

Маса

Елемента

Кг/м.п.

Кількість

Загальна маса, кг

1

Арматура A-III, d=16мм
1,578

6016,5м

9494,1

2

Бетон

-

2200кг/м3

255.38 м3

561 836

3

Стяжка

-

2200кг/м3

85,2м3

187 440

4

Опалубка

-

12 кг/м2

1702,5

20 430

779 200

Контроль якості допусків та відхилень
Допуски і відхилення що характеризують точність будівельних і монтажних робіт, призначаються проектом виконання робіт (ПВР) залежно від заданого класу точності (визначуваного функціональними, конструктивними, технологічними і економічними вимогами) і визначаються по ГОСТ 21779-82. Решта відхилень не повинна перевищувати вказаних нище.


Техніка безпеки
1. Усі робочі та службовці, зайняті аварійно-відновлювальними та та

та ремонтними роботами, підлягають попередньому медичному огляду

відповідно до Інструкції Міністерства охорони здоров'я.

2. До технічного керівництва ін'єкційними роботами допустити особи

з дипломами спеціальних учбових закладів, що дають право на технічне керів-ництво.

3. Усі робочі та службовці, зайняті на ін'єкційних та ремонтних

роботах в обов'язковому порядку проходять попереднє навчання по техніці

безпеки. Повторний інструктаж по техніці безпеки проводити не менше

одного разу на три місяці.

4. Усі особи, допущені до виконання робіт, повинні вміти

користуватися певними засобами пожежогасіння (вогнегасники: пісок, вода),

а при праці з хім-реагентами або в підземних умовах, крім того,

саморятувальними засобами.

5. Усі робітники та службовці, в особі технічного нагляду,

в залежності від характеру роботи, яка виконується, повинні бути забезпечені

засобами захисту: одягом та взуттям, що не підлягають промоканню, рятівні

пояси та шоломи, рукавиці, респіратори. Особи,які вміютькористуватися

особистими засобами захисту до роботи допускаються, а які не вміють - не

допускаються.

6 Місце виконання робіт (розчинонагнітальний вузол, буровий майдан-

чик, риштування підмості та інше) має бути очищеним від сміття, звільнене від сторонніх предметів, очищеним від будматеріалів, повинно бути достатньо освітлене, мати зручні під'їзди або піші проходи та підходи.

Розчинонагнітальний вузол повинен мати індивідуальний телефонний зв'язок з місцем виконання робіт або мати світлову чи звукову сигналізацію.

7. При виявленні недоліків, робітник, якщо сам не може усунути їх, не

приступаючи до праці, повинен повідомити про них особам технічного

нагляду.

8. Кожен робітник, виявивши небезпеку, яка загрожує людям або спорудам, має прийняти міри по усуненню її та терміново сповістити про це бригадира або особу технічного нагляду і не приступати до роботи до повної ліквідації небезпеки.

9. Застосовані для роботи - обладнання, машини та механізми, а також підмостки, риштування, настили, драбини - мають бути справні, відповідати

вимогам ПТБ та своїй конструкції, не мати недоліків, які перешкоджають

безпечному виконанню робіт.

10. Пересувні машини (бурові станки, розчинонасоси) повинні бути

установлені так, що при експлуатації виключалась можливість їх мимовільного зміщення.

11. У неробочий час усі машини та механізми повинні бути приведені у

стан, при якому випадковий пуск у дію неможливий, пускові

пристосування повинні бути відімкнені від електро мережі.

12. При раптовому відімкненні електроенергії персонал, який

обслуговує механізми, повинен негайно вимкнути електродвигуни, які приводять в дію механізми, змити з шлангопроводів розчин,

промити їх водою.

13. Забороняється залишати без догляду машини та механізми

під час їх дії.

14. Усі рухомі частини, механізмів та установок повинні бути

забезпечені огорожею, виключаючи можливість травмуванню

людей цими частинами та попадання в них сторонніх предметів.

15. При очищенні та ремонтні машин та механізмів вони повинні

бути попередньо зупинені, пускачі заблоковані, а також повинні бути прийняті міри проти самостійного переміщення їх рухомих частин. Змащування, чистка та ремонт обладнання під час руху забороняється.

16. Транспортування труб, шлангів, бурів та т.п. повинно проводитися

так, щоб уникнути можливості їх торкання до електричних дротів та лебідок.

17. Електродвигуни та пускова апаратура на машинах та механізмах

повинні бути захищені від попадання на них води або розчину.


Список використаної літератури

1. Гавриляк А.І. «Технічна експлуатація будинків та інженерних систем»

2. СНиП ІІІ-4-80 ,частина ІІІ ,глава 4 : «Техніка безпеки в

будівництві».

3. ЕНиР (О-28) «Общестроительные роботы» , Київ

«Будівельник» ,1987р.

4. . ЕНиР (Р-28) : «Ремонтно-строительные роботы» , Київ «Будівельник»,1986р.
КАЛЬКУЛЯЦІЯ ТРУДОВИХ ЗАТРАТ
п/п

Обгрун

ту-

вання

Найменування

робіт

Од.

вим.

Весь

об’єм

робіт

Норма

часу

люд/год

Тр-ть

Люд/дні

Склад

ланки

К-сть змін

1

§ Е1-5

Розвантажувальні роботи

100т

2,99

11

2

Машиніст

4 разр. – 1

Такелажник

2розр.-2

1

2

§ Е40-3

Влаштування риштувань

1мІ

250

0,71

7.2

Монтажник

4розр-1

3розр-1

2розр-1

1

3

§ Е20-1-2

Розширення гнізд

1мі

18

0,73

1.6

Каменщик

1розр-1

1

4

§ Е1-16

Подача металевих елементів до місця влаштування

1 т

9,494

10,7

6,2

Машиніст

3 разр. – 1

Такелажник

2розр.-2

1

5

§ Е4-1-35

Влаштування опалубки

1мІ

1702,5

0,59

61,2

Плотник

4 разр. – 1

3 разр - 1

1

6

§ Е4-1-46

Монтаж арматури9,494

24,5

14,2

Арматурщик

4 разр. – 1

2 разр. – 1

1

7

§ Е4-1-49

Подача бетону контейнерами

1мі

561,83

1,3

44,5

Машиніст бет. уст. 4 разр. – 1 Слесарь строительный 4 разр.-1

3 разр.-1

1

8

§ Е4-1-49

Бетонні роботи

1мі

561,83

0,98

33,6

Бетонщик

4 разр. – 1

2 разр. – 1

1

9

§ Е4-1-35

Демонтаж опалубки

1мІ

1702,5

0,29

30,1

Плотник

3 разр. – 1

2 разр - 1

1

10

§ Е40-3

Розбирання риштувань

1мІ

250

0,135

2

Монтажник

4розр-1

3розр-1

1

11

§ Е4-1-53

Влаштування стяжки

1мі

187,44

1,6

18,3

Бетонщик

4 разр. – 1

2 разр. – 1

1

Учебный материал
© bib.convdocs.org
При копировании укажите ссылку.
обратиться к администрации