Інструкція з експлуатацiї оливних вимикачів 10 кВ. Вимикачi типу ВМГ-133, ВМГ-10 - файл n1.doc

Інструкція з експлуатацiї оливних вимикачів 10 кВ. Вимикачi типу ВМГ-133, ВМГ-10
скачать (334 kb.)
Доступные файлы (1):
n1.doc334kb.21.10.2012 22:43скачать

n1.doc 1. Загальні дані. Технічна характеристика
  1. Оливні вимикачі типу ВМГ належать до класу малооб’ємних горшкових високовольтних вимикачів, в яких олива є тільки газогенеруючим дугогасним середовищем і, частково, ізоляцією між розімкнутими контактами.

Малооб’ємний вимикач типу ВМГ є триполюсним апаратом, призначеним для роботи в закритих розподільчих установках напругою 10(6) кВ змінного струму частотою 50 Гц.

Управління вимикачем може здійснюватись за допомогою електромагнітного або пружинного привода. При цьому ввімкнення вимикача відбувається з допомогою енергії привода, а вимкнення – за допомогою енергії вимикаючих пружин самого вимикача.

  1. Технiчнi данi вимикачів типу ВМГ наведено в табл. 1:

Таблиця 1

Основні характеристики

ВМГ-133-І

ВМГ-133-ІІ

ВМГ-133-ІІІ

ВМГ-10

Номінальна напруга, кВ

Найбiльша робоча напруга, кВ

Номінальний струм, А

Найбільший наскрізний струм, кА

 • ефективне значення

 • амплітудне значення

Струм термічної стійкості, кА

 • для проміжку часу 1 с.

 • для проміжку часу 4 с.

 • для проміжку часу 5 с.

 • для проміжку часу 10 с.

Струм вимкнення, кА

 • при напрузі 10 кВ

 • при напрузі 6 кВ

Час ввімкнення вимикача з приводом, с.

Власний час вимкнення вимикача з приводом, с.

Маса вимикача (без оливи), кг

Маса оливи, кг600
11,6

170

5

10

11,5

600
30

52
30

-

20

14
20

20

0,23
0,1

190

101000
20

200

10

10

12

630/1000
20

52
-

20

-

-
20

20

0,3
0,10-0,12

140/145

4,5

Дану інструкцію розглядати разом з паспортом і заводською інструкцією з монтажу і експлуатації вимикача. 1. Будова та робота вимикача
  1. Вимикач типу ВМГ-10.

На рамі, яка є основою вимикача, на кожну пару опорних ізоляторів підвішений полюс. Основною частиною полюса є металевий циліндр 1 (рис. 1). Циліндри вимикачів на номінальний струм 630 А виготовлені зі сталі і мають поздовжній немагнітний шов. Циліндри вимикачів на номінальний струм 1000 А виготовлені з латуні. Циліндр кріпиться до ізоляторів за допомогою скоб 8. Кожух 2 з оливовказівником 3 і оливоналивною пробкою 6 створює додатковий розширювальний об’єм. Через жалюзі 5 оливовідділювача 4 гази, що утворюються при вимкненні вимикача, виходять з полюса. Між ізоляційними циліндрами 9 і 13 встановлена дугогасна камера 11. Циліндр електрично зв'язаний з нерухомим розетковим контактом 12 і ізольований від рухомого контактного стержня за допомогою прохідного ізолятора 7 з бакелітовою трубкою 10.Рис. 1. Полюс вимикача ВМГ-10.

Приводний механізм вимикача складається з вала і важелів, приєднаних до вала зварюванням. Три пари важелів мають по два плеча. До малих плечей крайніх полюсів прикріплені вимикаючі пружини, до середнього – буферна пружина. Великі плечі важелів з ізоляційного матеріалу, з’єднані кожен за допомогою серги з контактним стержнем, служать для передачі руху від вала вимикача до контактного стержня всередині прохідного ізолятора. Важелі з роликами на кінцях обмежують ввімкнене і вимкнене положення вимикача. При ввімкненні один з роликів підходить до болта упора, інший при вимкненні рухає шток оливного буфера. Вимикач приєднується до привода за допомогою важелів.
  1. Вимикач типу ВМГ-133.

Вимикач ВМГ-133 складається з таких конструктивних елементів:

Зварна рама вимикача виготовлена із профільної сталі . В верхній частині рами розміщена частина деталей приводного механізму. Вал приводного механізму виведений консольно по обидві сторони рами для встановлення приводного важеля, який за допомогою тяг з’єднується з приводом вимикача. Вал привода з'єднаний з сигнально-блокувальним контактами типу КСА.

Ввімкнення вимикача здійснюється приводним механізмом при повороті валу на кут 52-54є. Для визначення ввімкненого і вимкненого положення вимикача на передніх кутниках рами встановлений щиток з прямокутним вікном з відповідними написами.

В верхній частині рами кріпиться пружинний буфер, а в рамі – оливний буфер, призначені для пом’якшення ударів при роботі вимикаючого механізму.

В нижній частині рами встановлюються шість опорних ізоляторів (по два на кожен циліндр). Циліндри вимикача навішуються на ізолятори.

Ізоляція струмопровідних частин вимикача між собою і від землі здійснюється за допомогою фарфорових опорних ізоляторів, прохідних апаратних ізоляторів і ізоляційних тяг. Для ізоляції внутрішніх струмопровідних частин всередині горшків вимикача використовуються бакелітові трубки і циліндри.

Вимикач ВМГ-133 має три (відповідно до кількості фаз) циліндри. Конструкція і матеріал цилнідрів залежать від величини номінального струму і потужності вимкнення вимикача.

Циліндр вимикача ВМГ-133-I (рис. 2, а) має простішу, ніж у ВМГ-133-II і ВМГ-133-III (рис. 2, б), конструкцію оливовідділювача і дугогасного пристрою: бачок не має додаткового резервуара.

Циліндр вимикача ВМГ-133-II і ВМГ-133-III має додатковий резервуар 3, з'єднаний з циліндром за допомогою зворотнього клапана 2. Додатковий резервуар дозволяє збільшити об'єм оливи, а клапан дозволяє безперешкодно проходити оливі з додаткового резервуара в циліндр. Внутрішня порожнина 6 резервуара 3 з'єднана з дугогасною камерою. При вимкненні струмів короткого замикання і збільшенні при цьому тиску в циліндрі клапан закривається, завдяки чому додатковий резервуар захищений від дії високого тиску.

Надкамерна порожнина циліндра не заповнена оливою і з'єднана з зовнішнім середовищем через оливовідділювач 9, приварений до верхньої частини циліндра. Олива, що потрапляє в оливовідділювач, стікає назад в циліндр через відповідний отвір.

Всередині сталевого циліндра вимикача розміщені бакелітові циліндри 5 і 8. Бакелітовий циліндр 5 фіксує відстань між дугогасною камерою 17 і розетковим контактом 4, а циліндр 8 ізолює внутрішні стінки металевого циліндра 16 від струмопровідного рухомого контакту 12 і притискає зверху камеру 17.

Сталевий циліндр вимикача закритий кришкою з заармованим в ній прохідним ізолятором 11. В верхній частині сталевого циліндра розміщена пробка 10 для заливання оливи, а в дні циліндра – пробка 1 для спускання оливи. Рівень оливи в циліндрі котролюється за допомогою вказівника рівня оливи 7, встановленого в середній частині металевого циліндра або додаткового резервуара 3.

Для усунення небезпеки високого тиску всередині циліндра при вимкненні вимикачем струму короткого замикання у вимикачах ВМГ-133-I передбачений кульковий клапан у вказівнику рівня оливи, а у вимикачах ВМГ-133-II і ВМГ-133-III – зворотній (кульковий) клапан між дугогасною камерою і додатковим резервуаром.

При вимкненні вимикачем струмів навантаження і, особливо, струмів короткого замикання між контактами виникає електрична дуга. Гасіння електричної дуги здійснюється за допомогою дугогасної камери, вбудованої в нижній частині циліндра в місці розриву контактів.


Рис. 2. Розріз циліндра вимикача ВМГ-133-I (а), ВМГ-133-II, ВМГ-133-III (б).

1 – пробка для зливання оливи; 2 – зворотній клапан; 3 – додатковий резервуар; 4 – розетковий контакт; 5 – бакелітовий циліндр; 6 – внутрішня порожнина; 7 – вказівник рівня оливи; 8 – бакелітовий циліндр; 9 – оливовідділювач; 10 – пробка для заливання оливи; 11 – прохідний ізолятор; 12 – контактний стержень; 13 – контактний кутник; 14 – гнучкий зв'язок; 15 – контактна колодка; 16 – металевий циліндр; 17 – дугогасна камера.

Струмопровідна система вимикача типу ВМГ-133 (рис. 2) складається з розеткового контакту 4, розміщеного на дні циліндра, струмопровідного рухомого контактного стержня 12, контактного кутника 13 і гнучкого зв’язку 14, з’єднаного з контактною колодкою 15. Кінець контактного стержня, що входить в розетковий контакт, має знімний наконечник. Розетковий контакт складається з шести сегментів, що утворюють отвір циліндричної форми, в який входить струмопровідний стержень. Сегменти, завдяки контактним пружинам, щільно притискаються до контактного стержня і створюють в місці дотику надійний контакт. Сегменти розеткового контакту легко змінюються при сильному оплавленні електричною дугою.


 1. Експлуатація вимикача


Під час експлуатації вимикачів типу ВМГ необхідно здійснювати зовнішній огляд вимикачів, під час якого перевірити:

Експлуатація вимикачів передбачає їх технічне обслуговування і середній ремонт.

Поточний ремонт вимикача ВМГ включає тільки огляд і очищення деталей:

Під час поточного ремонту циліндри вимикача не розбирають.

Середній ремонт вимикача ВМГ включає:

Після закінчення середнього, поточного ремонту вимикача необхідно:

Таблиця 2

№ з/п

Основні контрольні параметри

ВМГ-10

ВМГ-133

1

Повний хід рухомих контактів, мм

210±5

250±5

2

Хід рухомих контактів в нерухомих, мм

45±5

40±5

3

Різночасність розмикання і замикання контактів, не більше, мм

5

2

4

Опір постійному струмові струмопровідного контура, мкОм

630 А

75

100

1000 А

70

5

Власний час вимкнення, не більше, с.

0,1-0,12

0,1

6

Власний час ввімкнення, не більше, с.

0,3

0,23

Закінчення ремонту вимикача і введення його в експлуатацію після ремонту оформляється технічним актом, форма якого додається.

Технічний акт
проведення _______________________ ремонту вимикача ____________________

(середнього, поточного) (тип вимикача)

диспетчерська назва приєднання _____________________ заводський № ________

(дисп. назва приєднання)

______________________________________________________________________

(диспетчерська назва підстанції)

    1. __________________ ремонт вимикача виконано згідно технологічної карти.

(середній, поточний)

    1. Додатково виконані роботи ___________________________________________

___________________________________________________________________

___________________________________________________________________

    1. Результати вимірів та випробувань:

     № з/п

     Основні контрольні параметри

     Норма

     Результати вимірів

     ВМГ-10

     ВМГ-133

     ф “А”

     ф “В”

     ф “С”

     1

     Повний хід рухомих контактів, мм

     210±5

     250±5


     2

     Хід рухомих контактів в нерухомих, мм

     45±5

     40±5


     3

     Різночасність розмикання і замикання контактів, не більше, мм

     5

     2


     4

     Опір постійному струмові струмопровідного контура, мкОм

     630 А

     75

     100


     1000 А

     70

     5

     Власний час вимкнення, не більше, с.

     0,1-0,12

     0,1


     6

     Власний час ввімкнення, не більше, с.

     0,3

     0,23 1. Заходи безпеки


Налагодження та експлуатація вимикача повинні виконуватись з урахуванням вимог безпеки до заземлення обладнання, опору та міцності електричної ізоляції відповідно до таких документів:

ГКД 34.20.507-2003;

ДНАОП 1.1.10-1.01-97.

При огляді вимикача у ввімкненому положенні слід мати на увазі, що полюси перебувають під напругою.

Увага! Корпус вимикачів ВМГ-133 перебуває під напругою.

Ремонт вимикача можна проводити лише при повній відсутності напруги на ньому і підведених шинах. Обов’язковим є додаткове вимкнення ділянки схеми роз’єднувачами з обох сторін з видимим розривом електричного кола і накладанням захисного заземлення.

Під час ревізії вимикача необхідно пам’ятати, що буферна пружина має велике зусилля попереднього натягу.

Вогневі роботи на рамі чи вимикачі виконувати тільки при знятих та розібраних полюсах і злитій оливі полюсів.
Учебный материал
© bib.convdocs.org
При копировании укажите ссылку.
обратиться к администрации